Budapest & Vienna RoadtripKrásný den, moji milí!
Dnes, po více jak měsíci jsme se dočkali nového článku. Toho opravdovského a ne jen odkazu na video. Tento článek bude shrnutím našeho výletu do Budapešti, kam jsme jeli přes Vídeň.
Nejprve shrnu základní informace a poté vám dám své tipy co navštívit a kam se vrtnout.
Jeli jsme ve čtyřech, osobním autem a cesta trvala asi 7 hodin do Vídně a do Budapešti pak přibližně 4 hodiny. Celkem tedy něco mezi 10-14 hodin v autě. Ubytování jsme měli už rezervované přes Airbnb. Tenhle způsob ubytování mi přijde nejjednodušší a nejlepší. Dostanete se, při troše štěstí, za nízkou cenu přímo do centra města a máte celý byt/dům pro sebe. Tohle tedy platí hlavně, když vás jede víc jak dva. Pro 2 je výhodnější si pronajmout jen pokoj v bytě. My jsme natrefili na krásný, prostorný byt, který byl asi 2 minuty od různých MHD. Do centra nám to trvalo přibližně 15 minut. Odkaz na ubytování ZDE.
Začnu s naší zastávkou ve Vídni, kde jsme se zdrželi asi 4 hodiny a tak dvě hodiny z toho jsme trávili u největší pizzy, jakou jsem kdy viděla. Snažili jsme se vidět především nejznámější památky a místa. Prater park, radnici anebo zámek Belvedere. Původně jsme chtěli jet i na Schonbrunn, ale ne vždy všechny plány klapnou, že. 


Budapešť je krásná. Určitě musíte vidět vyhlídku na celé město, z hory Gellért. Nahoře se nachází Citadella. Za těch 15784695895 schodů to stojí. #zahezkejzadek! Cestou dolů jsme si dali tradičního langoše se zakysanou smetanou a pivo, a už jen to může být vaše další motivace vyšlápnout to nahoru. Nejznámější budepešťskou památkou je bezesporu radnice. Krásná, mohutná stavba, která se momentálně předělává ze všech stran. Fotka se u ní dělá dost ztěžka a ne jen kvůli opravám, ale i kvůli návalu (především vietnamských) turistů.Místo které mě moc nadchlo byl Margaretin ostrov. Dostanete se tam jednoduše, protože hned u vstupu na něj staví tramvaj. Krásný park a slavná zpívající fontána. Možná by to bylo ještě krásnější kdyby byla tma a fontána by i svítila, ale i přesto to byla skvělá podívaná a poslouchaná. Na tomhle ostrově je i nápis "Budapest", který je super na fotku. Mimo jiné se zde koná slavný hudební festival Sziget. Super místo na piknik!Když už jsme u těch míst na piknik, dalším adeptem je park Varosliget. Pohodová atmosféra přímo vybízí k relaxu. Park se nachází hned za náměstím hrdinů. Sem se dostanete buď pěšky třeba od baziliky St.Stephen's, promenádní ulicí z centra města, anebo, co já doporučuji je vlézt do metra M1, které jede přesně pod touhle ulicí a je to jedno z nejstarších meter v Evropě. Pořád tam jezdí tehdejší souprava (mini metro) a stanice jsou krásně starodávné.Z památek ještě určitě zmíním Rybářskou baštu a celý komplex s ní spojený. Je tam sice plno turistů, ale celá stavba a vlastně celý komplex je krásný, jako zámek z pohádky. Dá se tam jet zubaticí (lanovkou), kterou my jsme bohužel vynechali anebo vyjít hezky pěkně po schodech. Ještě poslední tip a to na noční život. V centru města to žije pořád, to vám musím říct. Když přijedete k Budapest Eye, tak tam najdete spousty restaurací a barů. Nás zaujal jeden, který měl být trošku jiný od ostatních. A taky byl. Napůl pod střechou, napůl venku, 2 patra, super "hipster" dekorace, od každého stylu něco, spousty světýlek, DJ pult uprostřed nad hlavou, spoustu kytiček a x barů, které jsou rozdělené podle toho, co se tam podává. Koktejly, pivo, víno, jídlo, vodní dýmky a moc dalšího! Tohle místo určitě navštivte. Navíc je vedle něco jako trh s jídlem, a mají tam super věci jako je třeba langošburgr. 

To už je za mě a ode mě dneska všechno. Doufám, že jsem na nic nezapomněla a předala vám pár tipů kam vyrazit v téhle Východní Paříži
Mějte se krásně, 4 komentářů:

 1. Krásne fotky :) V Budapešti som už zopárkrát bola, ale kľudne by som išla opäť :) Do Viedne by som taktiež rada konečne zavítala

  FRENCHSTYLE

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, je tam krásně :-) celé město na mě působí strašně uvolněně a sympaticky.. ale je to určitě i lidmi se kterými cestuješ:-)

   Vymazat
 2. Tak ta pizza je vážně obrovská:D. V Budapešti jsem nikdy nebyla, ale musí to tam být nádherné:).
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byla! A ke všemu stráášně dobrá! Doporučuju navštívit:-)

   Vymazat

 

Followers

Follow by Email

About me

Vítejte na mém webu ELISSPACE.com. Jmenuji se Eliška Roubíčková a je mi 21 let. Píšu o všem, co mě v danou chvíli baví a naplňuje.

Doufám, že se Vám můj web bude líbit!

Instagram