Chai Latté LoverKrásný den! Dny se zkracují a rána začínají být čím dál, tím víc ospalejší. Lidé začínají být unavení a přesto uspěchaní. Dneska vám povím o mé chvilce, kdy vypínám od okolního světa a jen si užívám okamžik přítomna a klidu.


Konktrétně je to pro mě chvilka kdy si dělám svůj milovaný domácí chai latté. Pro mě, jakožto „nepiče“ kávy, je tenhle čaj naprostá dobrota a slast pro všechny smysly. Můžete si ho udělat podle své chuti, přidat to, co máte rádi, a naopak vynechat ingredience, které vám až tolik nejsou po chuti. Ještě, než vám prozradím můj tajný recept na tuhle pochoutku jsem vám chtěla podat menší info o historie tohoto nápoje. Koho to nezajímá, šup myší překliknout dolu na recept.
Tento čaj pochází původně z jihoasijské oblasti Assam, kde se samotný čaj pěstuje. Dříve ho pili v Asii jen samotný, louhovaný. V 19.století ovšem přišli na plantáže Angličané a začali tak čaj vyvážet do Velké Británie. Klasické pití čaje s mlékem asi všichni znáte a víte, že je typické právě pro Anglii. Tuto metodu tedy použili i na tento druh čaje a vznikl Chai Latte. Latte především kvůli přidanému mléku. Můžete použít jak klasické kravské, tak rostlinné a někomu stačí třeba jen voda. Postupem času se do čaje začalo přidávat i všemožné koření na obohacení a silnější chuť. Typické koření je například skořice, hřebíček, muškátový oříšek, zázvor, lékořice, kardamon či jiné. No a teď už k receptu!
Budete potřebovat 2 menší rendlíky. V jednom si ohřejte mléko (je na vás, jestli kravské nebo rostlinné) a přidáte k němu lžíci medu, anebo jako to dělám já, pro extra chuť – trošku javorového sirupu. A přivedeme směs k varu. V druhém rendlíčku si mezitím připravíme druhou směs, která se bude skládat z vody, černého čaje a koření. Od každého koření přidávám na jeden šálek tak půl až jednu čajovou lžičku. Já osobně miluju skořici, muškátový oříšek (nastrouhaný), 2 hřebíčky a občas přidám i sušený zázvor pro trošku ostrosti. Opět směs přivedeme k varu. Když už se nám obě směsi maličko provařili, tak směs s kořením přecedíme do hrnečku a dolijeme mléčnou směsí. Já obvykle volím poměr 2:1 (voda:mléko).
Tip: Mléko ještě doporučuji vyšlehat, aby mělo typickou pěnu na vrchu, jako správné latté.
Když si dopřávám tuhle sladkou nálož, tak u ní ráda relaxuji. A co je lepší relax, nežli pleťová maska? Doporučím vám konkrétně jednu z DM od značky Balea, je to limitovaná edice. Ptáte se s čím? No přeci s extrakty s Chai Latte a vanilky!

Mějte se krásně a doufám, že se uvidíme u dalšího článku!

1 komentářů:

  1. Super recept, určite vyskúšam, ďakujem! :)

    OdpovědětVymazat

 

Followers

Follow by Email

About me

Vítejte na mém webu ELISSPACE.com. Jmenuji se Eliška Roubíčková a je mi 21 let. Píšu o všem, co mě v danou chvíli baví a naplňuje.

Doufám, že se Vám můj web bude líbit!

Instagram