Productivity And PlanningAhoj všem! Dnešní článek bude na téma plánování a produktivita. Vím, že mnoho lidí s tímto tématem má problém, tak jsem se rozhodla předat vám svých pár tipů, které pomáhají mně. Třeba pomůžou i vám, kdoví!


STANOVTE SI CÍLE

Prvním bodem, který mě osobně nejvíc baví na začátku školního roku nebo na začátku kalendářního roku je, stanovit si své cíle. Ať už jsou to cíle týdenní, měsíční či roční. Je dobré si napsat seznam věcí, kterých chcete za ten určitý časový úsek dosáhnout. Třeba - "do půl roka přečtu 10 knih", nebo - "za rok se dostanu na blogerku roku jako jedna z pozvaných blogerek".

Pak už stačí, se na své cíle jednou za čas podívat. Připomenout si, proč všechny kroky děláme, k jakému cíli se snažíme dostat a trošku se namotivovat být lepšími a méně prokrastinovat. Doporučuji, každý den udělat alespoň jednu věc, která souvisí s vaším dlouhodobým cílem. Uvidíte, že po nějaké době se vám vaše úsilí vrátí!

TIME MANAGEMENT

Všechno si připravujte podle svého rozvrhu. Vytvořte si tabulku, třeba v excelu nebo můžete být kreativnější a vyrobit si ji sami, a do ní si zapisujte vše důležité. Je potřeba si určit věci, které jsou důležité a musí být udělány přednostně. Například odevzdání eseje do školy nebo dojít si na lékařskou prohlídku. Tyhle úkoly si vyznačte jinou barvou než ostatní, dejte si je na první místo a určete si deadline do které musí být hotovy. Poté mohou přijít méně důležité, ale stále potřebné body, jako pomoct mamce s prádlem, vysvětlit kamarádce látku z fyziky a další. No a když už všechno máte hotovo, tak se dostáváme k části, která je asi nejvíce chtěná. Vaše osobní úkoly - napsat článek na blog, zkouknout instagram a další.

K time managementu patří i určité pomůcky jako jsou To Do Listy, lepítky, fixky, zvýrazňovače a další, tak se je nebojte používat. Váš rozvrh pak dostane i daleko hezčí vizuální podobu a vám se pak úkoly budou plnit líp. Taky mohu říct, že super pocit je, když si body odškrtávat a vidíte jak vám práce jde od ruky!

PRODUKTIVITA

V dnešním světě je těžké se doopravdy soustředit na věci, které jsou důležité a být produktivní. Trošku si ale můžeme pomoci tím, že vypnete telefony, notebooky, zavřeme nepotřebná okna na vyhledávačích, uklidíme si pracovní stůl a dáme na stranu všechny věci, které teď nepotřebujeme a jen nás rozptylují. Dále je důležité mít přirozené světlo, říká se, že je nejlepší když sedíte u okna nebo když vám jde na stůl světlo zleva. Není dobré pracovat 8 hodin v kuse a pak padnout. Důležité jsou přestávky, ideálně po půl hodině až hodině. Jít se projít, vstát od stolu, trošku se protáhnout a prohodit pár slov s kolegy, rodinou nebo kamarády. Ve vašem pracovním koutku by měly být rostliny. Nejen, že navozují dobrou atmosféru, ale vyprodukují vám kyslík, který je potřebný pro váš mozek, pro lepší myšlení. A naposledy, je dobré si od práce i odpočinout. Když vidíme, že nám prostě dnes není přáno být soustředěnými a produktivními, je občas lepší jít si odpočinout a dát si day off.  

PŘÍSUN ŽIVIN

Je důležité si dávat mezi prací přestávky. Stejně tak důležité je, zůstat hydratován a najeden. Když máme hlad hůře se nám pracuje, začínáme ztrácet soustředěnost, jsme nevrlí a nemyslí nám to. Je lepší si dojít na svačinu a pak pracovat s lepšími výsledky, než pracovat pořád a výsledky mít mizerné.

Hodně lidí zapomíná na svůj pitný režim, doporučuji si před sebe dát vždy sklenici vody. Když ji máme na očích napadne nás abychom se napili, ale když ji nevidíme, tak jen málokoho trkne, že už se 4 hodiny nenapil. Též znám spoustu aplikací, které vám cinknou v kapse, když už jste dlouho nezadali napití, ale to se mi trošku bije s tím vypnutím telefonu. Sama to znám. Říkám si, že opravdu jen dám, že jsem se napila a pak se po 2 hodinách na instagramu přistihnu, jak nic nedělám a jen plýtvám časem.

ODPOČIŇ SI

Posledním bodem pro dnešek je relax. Po dlouhém dni je důležité si odpočinout a odměnit se za všechny odškrtnuté úkoly z To Do Listu. Můžete se hýčkat dlouhou vanou, plnou pěny, dobrým filmem nebo knihou. Můžete též zajít s kamarády na pivko nebo limču a popovídat si konečně o něčem jiném, než je jen práce a škola. Cokoliv co vás potěší a rozmazlí se počítá!

Mějte se krásně a napište mi, jaký je váš tip na produktivitu nebo plánování!9 komentářů:

 1. při plánování nejraději používám diář, vidím přehledně co mám na ten týden naplánované a co musím stihnout a pro jistotu to co je hodně důležité mám i v mobilu kde mi přijde upozornění :)

  https://karolfromprague.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky používám ted nejčastěji kalendář v telefonu a ráda bych si pořídila i diar, ale nemohu najit ten pravy :/

   Vymazat
 2. Taky jsem maximálně plánovací člověk - bez diáře nedám ani ránu (http://wish-hope-life.cz/moje-diare-podruhe/). Fajn tipy můžeš získat taky ve fb skupině Planner lovers v České republice ;-)

  OdpovědětVymazat
 3. Určitě je dobrým společníkem diář, ale jak jsem zjistila, není vůbec lehké najít ten pravý :-)
  All my cosmetics

  OdpovědětVymazat
 4. Super článek a celý blog! Mrkni na Brights beauty story, hledám nové redaktorky a třeba by tě to mohlo zaujmout :)

  Míša

  OdpovědětVymazat
 5. Ja využívam tiež hlavne diár kde mám všetko zaznamenané. Potom si vediem ešte taký debilníček kde si všetko zapisujem 😉

  OdpovědětVymazat
 6. Velmi pěkný článek, já se nyní snažím využívat více čas a méně ho promarnit.. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To já též, ale občas je to těžké a prostě se neumím přemluvit :/

   Vymazat

 

Followers

Follow by Email

About me

Vítejte na mém webu ELISSPACE.com. Jmenuji se Eliška Roubíčková a je mi 21 let. Píšu o všem, co mě v danou chvíli baví a naplňuje.

Doufám, že se Vám můj web bude líbit!

Instagram