Prague Donut ShopsKrásný den, moji milí čtenáři! Taky tak milujete sladké a nemůžete se ho nabažit? Pak dnešní článek bude přesně pro vás!

Donuty. Ach, ano. Už od první chvíle, co jsem se přestěhovala do nového bytu v Praze, na Žižkově jsem měla chuť si zajít do vyhlášených kaváren, ve kterých se tento kulatý zázrak prodává. Jako první přišla na řadu známá firma Donuter. Mám tento krámek přímo u zastávky tramvaje, kde vystupuji, když jdu do školy. Tudíž žádné extra zajíždění. Nevím, zda byla chyba v mém výběru nebo zda jsou všechny donuty, které zde prodávají tak trošku – vysušené a včerejší. Správný donut by podle mě měl prostě trošku křupnout (nemyslím jako preclík, ale tak, jako osmažená krustička na oleji). Jeho těsto by mělo být vláčné a možná i maličko lepkavé. Rozhodně ne suché a žužlavé jako včerejší housky. V té době jsem ještě nevěděla, že existují i lepší krámky s touto sladkou slastí a tak jsem byla ochotná prominout i tu krustičku, ale co mi tedy nešlo prominout byla „ochota“ a „milost“ obsluhy. Vstoupila jsem do krámku, nikdo vevnitř nebyl (teď už asi vím proč) a začala vybírat. Mladá prodavačka, zjevně slečna na brigádě, ani neodvrátila zrak od tabletu a že bych se dočkala pozdravu, to též nehrozilo. Přibližně po 2 minutách, kdy jsem ještě ani nestačila přečíst složení všech donutů, jen žblebtla „Tak až budete připravená tak se laskavě ozvěte“. Načež jsem tedy řekla, že chci první, který mi přišel zrovna pod oko a rychle jsem šla z krámu pryč. Tohle opravdu ne.
Donuter – obsluha 0/5, donuty 2/5, cena okolo 60Kč


Další krámek s donuty, který mi rovněž křižuje cestu do školy se jmenuje Kafe a Koblihy. Zde prodávají koblihy, které už jsou chuťově o dost lepší než v Donuteru. Každý den mají čerstvou nabídku, a navíc jsou v krámku moc ochotní chlapíci. Zprvu vypadají jako hrozně nepříjemný a drsný personál, ale opak je pravdou. Navíc teď nově vedle krámu otevřeli další svoji firmu s názvem Kafe a Sendwiče, tak tam určitě též v brzké době zabrousím.
Kafe a Koblihy – obsluha 4/5, donuty 3,5/5, cena okolo 55-60Kč


Posledním obchůdkem tohoto typu, který jsem navštívila, a to dokonce už víckrát (už jen to vám může napovědět, že toto je můj favorit) je Donut Shop v Praze. Obchůdek se nachází kousek od zastávky tramvaje Jiřího z Poděbrad. A tyhle donuty? Nemám slov. Dělají zde převážně vegan donuty, takže i když jste třeba vegan nebo vegetarián, tak sem můžete zavítat s klidnou myslí. Nejprve jsem se bála, že právě díky veganským surovinám mi donuty nebudou až tak chutnat, ale opak je pravdou! Každý den nové, čerstvě napečené donuty, každý den alespoň jedna nová příchuť. Obsluha na jedničku, moc milá a ochotná. Krom donutů zde dělají i cinnamon rolls a ty jsou též výborné! Samozřejmostí je káva a čaj. Můžete společnost navíc sledovat i na instagramu, kde se mi tedy po každém shlédnutém instastory sbíhají sliny!
Donut Shop – obsluha 4/5, donuty 5/5, cena kolem 55Kč
Tip: Za sebe vám mohu doporučit Chai Latte+Maple Sirup Donut! Vý-bor-ný!
Mějte se krásně a určitě mi napište vaše tipy, kam v Praze na donuty nebo jiné mlsání!
P.S. První fotka je též s donuty z Donut Shopu! :-)
P.P.S. Fotky použité z instagramů zmíněných krámků + moje.6 komentářů:

 1. Děkuju za super tipy! Určitě někde zavítám. A jinak tobě doporučuju zajít do restaurace Hyberia, moje oblíbená a vaří tam opravdu skvěle!

  www.lifeordreamidiots.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Já mám z Donut shopu nejradši asi ten kokosový, připomíná mi rafaello :D
  www.linheart.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten jsem ještě neměla, ale ráda ochutnám, díky za tip:)

   Vymazat
 3. Já jsem chtěla do Donut Shopu zajít ve čtvrtek, ale nakonec jsem to nějak bohužel nestihla, tak snad mi to vyjde příště, těším se, až je ochutnám :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat

 

Followers

Follow by Email

About me

Vítejte na mém webu ELISSPACE.com. Jmenuji se Eliška Roubíčková a je mi 21 let. Píšu o všem, co mě v danou chvíli baví a naplňuje.

Doufám, že se Vám můj web bude líbit!

Instagram