How to get better sleepZnáme to snad každý. Další den nás čekají náročné pochůzky, spousty úkolů a my ne a ne usnout. Přemlouváme svoje tělo aby už se konečně uklidnilo a přešlo do módu spánku, ale mozek pořád jede na plné otáčky a přichází s novými nápady a myšlenkami.

JAK LÉPE USÍNAT A SPÁT


1. Uklidnění. Přibližně 2 hodiny předtím než si budete chtít jít lehnout do postele začněte pomalu uklidňovat vaše tělo. Neběhejte, necvičte, nedělejte nic náročného jako je vyběhnutí do třetího patra s taškou nákupu. Tím se zapotíte a spíše tím svoje probudíte než uspíte.

2. Teplota. Pokud se snažíte usnout v místnosti kde je 30 stupňů půjde vám to opravdu ztěžka. Předtím než se zachumláte do peřin si vyvětrejte, pořádně otevřete celé okno dokořán a vpusťte do své ložnice čerstvý, studený vzduch. Ideální teplota na spaní se pohybuje okolo 20 stupňů.

3. Žádná káva, jen čaj. A to konkrétně meduňkový, který má uklidňující vlastnosti, zbavuje stresu a napomáhá k lepšímu spaní. Naopak káva na večer je opravdu zlem. Nakopne vás jako energy drink a pak koukáte do zdi a počítáte ovečky ještě ve 4 hodiny ráno. Věřte mi.

4. Světlo. Nejlépe se usíná v úplné tmě. Vaše oči se automaticky zavřou, bez poznání rozdílu. Pokud máte v pokoji lampičku, tak zhasnout. Opravdu to funguje, zkuste to.

5. Žádný telefon. Divíte se, že nemůžete spát a přitom pořád kontrolujete kolik je vlastně hodin a kolik vám zbývá času na spaní? Chyba. Telefon si dejte nejlépe do letového režimu a na druhý konec pokoje, aby vás nelákal a nerušil od spánku.

6. Nebojte se chodit do postele brzy. Lepší jít už v 10 hodin večer než-li nemoct spát ještě v brzké ráno. Určete si čas, kdy chcete být striktně v posteli a opravdu ho dodržujte. Po čase si na tento režim vaše tělo zvykne a bude už všechno (včetně usínání ve stejnou dobu) dělat samo.

7. Ticho. Rozhodně si nepouštějte na usínání hlasitě hudbu nebo film či video. Bude vás to jen nutit koukat se pořád na televizi nebo telefon a to se dostáváme zpět k bodu číslo 4. a 5..

8. Určete si role. Postel je jen pro spaní a případný sexuální styk. Ne pro denní válení, učení, jezení, cvičení a já nevím co dalšího. Opravdu ji využívejte jen na tyto dvě aktivity.Ode mě je to pro dnešek všechno. Napište mi vaše tipy na lehčí usínání dolu, do komentářů.
Mějte se krásně!4 komentářů:

 1. Já si ráda pouštím nějaké zvuky (používám aplikaci Rain Rain) nebo poslouchám tzv. Sleep stories v meditační aplikaci Calm. To mi spolehlivě pomáhá :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem též zkoušela, ale nejlepší efekt pro mě dělá stejně jedině opravdový déšť anebo ticho :)

   Vymazat
 2. Haha, tak všechno poctivě dodržuji, a je pravda, že se mi 99% usíná dobře a hned! :) Když jsem byla malá, tak sjem s tím naopak měla problém a vím, jaké je to nemoct usnout... člověk je už uplně zoufalý! Když jsem někde mimo domov a nedaří se mi usnout, pomáhá mi můj stařičký ipod, kde mám nahrané pohádky (ano, ve svých 24 letech :D ) a mluvené slovo působí jako uspávací zaříkávadlo! :)

  LifestyleBirdie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také jsem si to párkrát vyzkoušela, především před stresujícím dnem, jako je zkouškový den, to také nemohu nikdy usnout a ještě ve dvě ráno chodím po bytě, celá nešťastná. Děkuji za tip:)

   Vymazat

 

Followers

Follow by Email

About me

Vítejte na mém webu ELISSPACE.com. Jmenuji se Eliška Roubíčková a je mi 21 let. Píšu o všem, co mě v danou chvíli baví a naplňuje.

Doufám, že se Vám můj web bude líbit!

Instagram