When Illness Comes To Our Lives.Ahoj a krásný den všem! Dnešním článkem vám chci předat pár svých tipů co dělat když jste nemocní. Právě když tento článek píšu, tak nemocná jsem, takže tyto tipy vycházejí z mých zkušeností.

Asi každý to známe, nenápadná ranní bolest v krku, která se ale druhý den přenese v bolest takovou, že nemůžeme ani polykat. Stejně jako je to s ucpaným nosem navečer a přes noc se probouzíme, protože se nemůžeme pořádně ani nadechnout.


Ginger Shot!

Vše, co potřebujeme k opravdu bleskově rychlému zlepšení stavu. Na správný ginger shot potřebujeme (jak asi název napovídá) zázvor, med a případně trošku (doporučuji) čerstvě vymačkaného džusu podle vlastní chuti. Nejlepší je, si zázvor promáčknout "mačkátkem" na česnek, aby se nám pořádně prodrtil a nezbyly tak nepříjemné kousky zadrhávající se mezi zuby. Med doporučuji rozehřát aby byl tekutý a ne v pevném skupenství. Pak stačí jen zázvor promíchat s medem ve sklenici, případně přidat džus, který je jen pro lepší chuť našeho panáka, zavřít oči a vypít!

Česneková lžíce!

Dalším receptem ku zdraví je česneková lžíce. Ještě jednodušší a stejně účinný recept jako Ginger Shot. Stačí nám pouze stroužek česneku. Rozmačkáme stroužek v "mačkadlu" a položíme na lžíci. Pak už jen rychle polkneme. Doporučuji, se moc nesnažit testovat chuť tohoto těstíčka, protože by se vám mohl zvednout žaludek a vše by mohlo jít vniveč. Také doporučuji, ač to bude znít jako bláznovství, dát si tuhle lžíci před spaním. Přes noc vám bude působit v těle a ráno se probudíte v lepší kondičce než jste usínali. A poslední tip pro vás - po požití se nelíbejte! Asi nepotřebuje dalšího vysvětlování.

Bylinky vše vyřeší!

Bylinkové čaje ze sáčků, koupených v obchodech jsou dobré, ale ne až tak účinné jako samotné byliny ze zahrádky. Ať už sušené nebo právě utržené. Já sama si dávám většinou kombinaci meduňky, máty a tymiánu. Tymián je dobrý proti kašli a bolesti v krku, čili přesně to, co já teď potřebuji. Máta zase pomáhá na ucpaný nos nebo nevolnosti. Meduňka účinkuje proti stresu, nespavosti, menstruačním bolestem a horečce. Do čaje si přidávám citrón, med, nastrouhaný zázvor a občas přidám i pomeranč pro lepší chuť.

Spánek, kniha, postel!

Moje zlaté trio, které se při nemoci nesmí přeskakovat. I při spánku naše tělo a orgány pracují a "opravují" všechny škody, které jsou napáchány. Spánek je při nemoci nejlepším lékem, odpočineme si my, naše mysl i naše tělo. Když už pak nemůžeme spát a nejsme nemocni tak moc, že by nám bylo opravdu špatně a jen jsme leželi a spali, tak je dobrým přítelem kniha. Začteme se a čas proležený v posteli pak utíká daleko rychleji. A při správně volbě knihy je to i příjemně a zábavně strávený čas.To jsou moje tipy pro nemocné! Mějte se krásně a smějte se hodně!1 komentářů:

 

Followers

Follow by Email

About me

Vítejte na mém webu ELISSPACE.com. Jmenuji se Eliška Roubíčková a je mi 21 let. Píšu o všem, co mě v danou chvíli baví a naplňuje.

Doufám, že se Vám můj web bude líbit!

Instagram