Declutter Your ClosetKrásný den všem, přeji! Nedávno jsem si řekla, že bych si měla maličko protřídit šatník. Vyhodit kousky, které mi tu zaclání a jen zbytečně zabírají místo a nahradit je něčím, co budu nosit a bude se mi to líbit. Také nastává období kabátků, tudíž musím dát na stranu svoje letní šatičky a nahradit je svetry. Ideální čas na úklid a vytřídění skříní!

Problém u mě byl především s otázkou - odkud začít. Řeknu vám to narovinu, nejlepší je, si prostě celou skříň vyházet na zem. Všechno si prohlédnout a posoudit jednotlivě a poté použitelné kousky vracet zpět do skříně a nepoužitelné do pytlů na vyhození. (Vyhazujte do kontejneru na oblečení určených!)

Sama jsem zjistila, že ve svém šatníku nemám až tak moc spolu kombinovatelné kousky. Měla jsem puntíky, proužky, kytičky, potisky a spoustu dalšího. Ale černé a pořádné kalhoty jste u mě ve skříni prostě nenašli. Nastal tedy čas na vytvoření seznamu, jehož větší polovina se skládala především z basic kousků. Jejich výhody jsou snad všem jasné. (Teď už i mně.)

Basic kousky se dobře kombinují, ať už s různými vzory nebo sami se sebou. Vypadají vždy dobře. Jsou nadčasové - například ty černé kalhoty. A když je doplníte doplňky, jako jsou náušnice nebo pěkný prstýnek, všechno podtrhnete krásnou kabelkou a botami - máme tu super neobyčejný outfit.Kdy třídíte šatník vy? A co vám teď, na podzim rozhodně nechybí ve skříni?

Mějte se krásně a užívejte sluníčka!17 komentářů:

 1. Když vidím slovo basic, vždycky si vzpomenu na tohle :-D
  https://www.modnipeklo.cz/clanky/basic-bitch/
  Ale rozumím ti. Každou sezónu dělám takový úklid skříně, protože mám v šupletech nočního stolu schované ty, které nepotřebuji (v létě jsou tam šály, v zimě letní šaty). A taky často narazím na to, že to nemám s čím kombinovat, ale často se mi spíš stane, že už zhodnotím daný kousek jako nepoužitelný. Nakupuju v sekáčích, takže mít pro mě hromadu věcí není problém. A hlavně hraju na určitou originalitu. Trička nějaká mám, basic z HM, ale nosím je spíš jako podklad pod svetry, jinak nosím halenky a košile. A u mě nesmí chybět šátky, šperky měním nášnice, brož a nebo snad občas něco na krk, na rukách mám pořád to samé: jedny hodinky a prstýnek na malíčku, nově k tomu přibyl na druhé ruce náramek z Izraele, pro štěstí, který mi dala kamarádka. Myslím si, že občas je lepší mít méně věcí, ale umět je dobře kombinovat mezi sebou, než si už v obchodě vytvořit jeden jediný outfit a s tím si tam vše koupit. Když si kupuju věc, vždycky se zamyslím, s čím vším ji lze kombinovat. Pokud nevymyslím aspoň tři kombinace, věc si obyčejně nekoupím. Netýká se to šatů, protože ty moc kombinovat nejdou, ale musím si dávat bacha, abych neskončila jako kamarádka, ta má šestery jenom černobílé :-D
  Pěkný článek, líbí se mi, že uprostřed všech haulů se taky někdo zamyslel nad nerudovskou otázkou Kam s tím... :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju za krásný komentář:) já většinou třídím na podzim a na jaře, přijde mi to takové nejlogičtější. Je po létě a tak můžu už vyhodit věci, které vím 100%, že nechci nebo jsem je neunosila ani toto léto. Kdybych třídila v zimě, tak mě bude popadat přesně takové to - " tak přístí léto to určitě vynosím, to si ještě nechám" a moje skříň by praskala ve švech. :-D Sekáče jsou super, jen natrefit na ten správný. U nás ve městě jich bohužel moc není.. a co se doplňků týče - je jasné, že na sebe nenatahám uplně celou šperkovnici, ale jen pár ladícíh kousků.. i když znám i slečny co nosí na jednom prstě 3 prsteny a to u všech prstů na rukou..:-D

   Vymazat
  2. Mám spolužačka a ta je prostě hipsterka, nebo prostě ona je ten správný typ člověka, co má charakteristický styl a když někde jdeme s ostatními spolužačkami a něco vidíme, tak úplně: JO! To by si na sebe vzala Elda!
   No a ta má taky spoustu šperků, a k ní to prostě sedí a moc se mi to líbí, ale sama na sobě to prostě nezvládnu. :-D I hodinky nosím na pravačce, protože mi na levé ruce vadí při psaní.

   Vymazat
 2. Já si šatník třídila tento týden a konečně mám zase jasno, kde co mám:D

  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to takovej "svěží" pocit pro mě :-D

   Vymazat
 3. Já třídila šatník na začátku léta po dokončení střední školy, abych za tím vším udělala tlustou čáru. Taky jsem měla skříň plnou samých nekombinovatelných kousků a pořídila jsem pár basic věcí a hned je to lepší :)

  LADY LENNA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To já jsem se od střední odstřihla tak, že jsem se nechala ostříhat. Takže odstřihla doslova :-D Ano, ano.. :-) děkuji za komentář!

   Vymazat
 4. Třídím každý rok, ale stále mám plnou narvanou skříň nepotřebnými věcmi. :D Nechápu to a nikdy asi nechápu. Vždycky naplním minimálně jeden pytel a ten pak hážu do kontejneru. Upřímně se těším až se budu stěhovat k příteli (snad příští rok). To všechny věci poletí pryč. No pořád si stěžuji, že nemám co na sebe. :D

  MoonencCZ

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. *nikdy asi nepochopím :D

   Vymazat
  2. To chce právě vymyslet si svoje kombinace a k tomu perfektně funguje pinterest, tam najdes seznamy nějákých essentials, které musíš mít v šatníku a pak ti to půjde hezky kombinovat dohromady a už se ti nestane, že bys "neměla co na sebe" :-D :-)

   Vymazat
 5. Já jsem třídila šatník několikrát během celého léta a konečně jsem se dostala do bodu, kdy přesně vím, co ve skříni mám a všechny kousky z ní s radostí nosím, je to skvělý pocit :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To věřím a přeju ti to! :-) děkuji za komentář!

   Vymazat
 6. Já se do toho pustila včera, tak nějak nechtěně při úklidu skříně.. a zjistila jsem, že mám neuvěřitelně moc zbytečnýho oblečení... např. 17 legíny na běhání a nebo stejný počet sportovních podprsenek.. :D tak jsem něco dala stranou a budu se to snažit někam udat, nemám ale úplně srdce to vyhodit, když tomu vlastně "nic není" .. asi se od toho prostě budu muset odprostit :D
  www.linheart.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tybrdo! 17 legin jsem měla tak dohromady za život, možná :-D Je dobrý to dát třeba do nějakého second handu, ještě za to něco dostaneš a může to unosit někdo jiný :)

   Vymazat
 7. Já třídím pokaždý, když se mi toho zdá moc a mám pocit, že mám zase ve věcech akorát chaos :D obvykle tak každý 2 měsíce, někdy i častěj :)

  Sarushef blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je dobrý vědět co ve skříni máš :-) taky jsem mívala úplně přecpané skříně a stejně jsem říkala každé ráno, že nemám co na sebe :-D

   Vymazat
 8. Já třídila teď minulý týden svým dětem a to je toho fakt hodně na vytřídění, protože hodně věcí je jim prostě malých! Sobě bych měla taky věci vytřídit, ale je mi to vždy líto vyřadit, i když to nosit nebudu, no nemám to třídění ráda.

  OdpovědětVymazat

 

Followers

Follow by Email

About me

Vítejte na mém webu ELISSPACE.com. Jmenuji se Eliška Roubíčková a je mi 21 let. Píšu o všem, co mě v danou chvíli baví a naplňuje.

Doufám, že se Vám můj web bude líbit!

Instagram