Favourite Homemade Face Mask


Dnešní článek zasvětíme maskám. Ne karnevalovým, ale těm pleťovým, pečujícím. S mojí citlivou pletí není možné jít do drogérie a koupit si první masku, kterou vidím. Tedy pokud nechci lehce přijít k vyrážce. Ráda si proto připravuji masky sama doma. Dnes vám ukážu moje oblíbené. 


Nebojte nebudete potřebovat jednorožčí trus a vílí prášek. Stačí vám pár základních ingrediencí a pak je mezi sebou jen kombinovat podle chuti a potřeby. 

Zelený čaj a med. Zelený čaj si dávám téměř každý den, někdy šálek, jindy třeba 10. Na tento "recept" vám budou stačit tak 3 polévkové lžíce. Stačí si ho udělat klasicky do hrníčku a jen si ty tři lžičky odebrat. Zelený čaj je skvělý na citlivou pokožku a taky je protizánětlivý, což je pro mě velké plus. (Proti zarudnutí.) Některým lidem prý pomáhá i proti pórům, s tím já bohužel zkušenosti nemám, mně pleť "jen" krásně vyhladí. Med vám pleť zhydratuje a pokud si tuto masku budete dělat se studeným čajem a neroztátým medem, tak vám pleť i dobře "vypeelinguje". Nepředstavujte si prosím nějaký extra tvrdý peeling, jedná se jen o jemný peeling vhodný pro citlivou pokožku.
Med je základ. K němu přidáte stejné množství koksového oleje a voilà, maska je na světě. O medu jsem vám už psala, tak tedy kokosový olej. Je vůbec nutné představovat všechny jeho benefity? Hydratuje, rozjasňuje, vypíná, krásně voní, je příjemný, citlivý, vhodný pro všechny typy pleti a tak dále a tak dále. Za mě super jednoduchá, ale účinná maska.

Med, med a zase med. Tentokrát v kombinaci s mlékem. Kravské mléko mi v jídle nebo k samotnému pití  nedělá dobře. Kokosové a ještě k tomu na pleti - to je jiná básnička. Opět jednoduchost - promícháte stejné množství mléka s medem a nanesete na obličej. Kokosové mléko je dobré po celém dni na sluníčku, což se teď v létě hodí. Ochladí a uklidní rozpálenou pleť, navíc obsahuje vitamíny C a E, které jsou pro nás velmi důležité. 
Tip na konec - pijte hodně vody, mějte se ráda a smějte se více!


0 komentářů:

Okomentovat

 

Followers

Follow by Email

About me

Vítejte na mém webu ELISSPACE.com. Jmenuji se Eliška Roubíčková a je mi 21 let. Píšu o všem, co mě v danou chvíli baví a naplňuje.

Doufám, že se Vám můj web bude líbit!

Instagram